Ara
Close this search box.

Alan Koruma Eğitimi Nedir?

Alan Koruma Eğitimi, Köpeğin bulunduğu, sahiplendiği ortamı korumasını sağlar. Ev, iş yeri, fabrika, depo fark etmez. Köpek, sahiplendiği bölgeye bir veya birkaç̧ kişinin tehlike arz eder şekilde girdiğini sezmesiyle birlikte o kişi veya kişileri etkisiz hale getirir. Etkisiz hale getirdikten sonra, sahibi gelene kadar bekler. Bu eğitimin içeriğinde, Alan Koruma Eğitimi vardır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan köpekler, bulundukları, sahiplendikleri alana tehlike arz eden kimseyi sokmazlar. Alan Koruma Eğitimini her köpek alamaz. Bir köpeğin bu eğitimi alabilmesi için, alan koruma iç̧ güdüsünün ve koruma karakterinin iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden, Köpek Eğitim Uzmanlarımız, bu eğitimden önce köpeğe gerekli karakter testlerini yaparlar.

Bir yaşından büyük, tercihen 1.5 yaşında, koruma özelliğine sahip ve itaat eğitimlerini tamamlamış köpekler; psikolojik gelişmişlik muayenelerinde de uygun bulunurlarsa koruma eğitimi programlarına kabul edilirler. Koruma eğitiminde amaç; köpekte içgüdüsel olarak var olan koruma duygusunu ‘’kullanılabilir ve kontrol edilebilir ‘’hale getirmektir.

Bodyguard Eğitimi Nedir?

Bodyguard Eğitimi, Köpeğin sahibinin kontrolünde saldırı ve savunma yapması amaçlı bir eğitimdir. Bu eğitimi alan köpekler, sahibinin komutuyla ya da sahibine yönelen tehlikeyi sezdiğinde etkisiz hale getirir. Sahibi komut verene kadar bekler. Bu eğitimin içeriğinde, Kişi Koruma, Nesne Koruma, Obje Koruma eğitimlerimde vardır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan köpekler, kendilerine teslim edilen herhangi bir nesneyi, objeyi sahibi tekrar komut verinceye kadar korur, kimseyi yaklaştırmaz ve kimsenin emanet edilen şeyi almasına müsaade etmez. Bodyguard Eğitimini her köpek alamaz. Bir köpeğin bu eğitimi alabilmesi için, saldırı karakterinin iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden, Köpek Eğitim Uzmanlarımız, bu eğitimden önce köpeğe gerekli karakter testlerini yaparlar.

Logo-neufam-1.png

Copyright © 2021 neufam, All rights reserved. Present by MoxCreative.