Ara
Close this search box.

Bazı şeyler insan için tutkudur. Köpeklerde benim için öyle bir tutku..

Köpeklerle çok küçük yaşta tanıştım.  Sokak köpekleri ve sürüleriyle birlikte büyüdüm. Barınaklarda gönüllü çalışırken, köpek alıp eğitip sahiplendirmeye başladım. Daha sonra yurtiçi ve ve yurtdışında farklı eğitim branşları için seminer, workshop ve eğitimlere katıldım.

Çocuk yaştaki tutkumun iş haline dönüşme hikayesi başlamış oldu…

Öğrenmeye, öğretmeye ve denemeye devam ederek giderek bu işin ciddi bir alt yapısının olduğunu ve en geçerli kuralın doğru ve iyi gözlem olduğunu keşfettim. İnsanların ve köpeklerin davranışlarını gözlemleyerek, eğitim üzerine yeni yöntemler geliştirdim.

Eğitimler sadece köpek odaklı olduğu düşünülse de aslında insan ve köpek ilişkisi için iki tarafında psikolojisi, davranış ve tepkilerinin kontrolünün uyum içinde çalışmasıdır. Bu durum sürekli değişen ve gelişen bir ilişkidir.

2007 yılında başladığım bu yolculukta, Bac Team Köpek Eğitim Merkezi adı altında eğitimlerinden sorumlu olduğum köpekler ve sahipleriyle birlikte sosyalizasyon, ev & şehir içi davranışları ve diğer canlılarla olan ilişkilerini geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz.

Berker Arslan

Logo-neufam-1.png

Copyright © 2021 neufam, All rights reserved. Present by MoxCreative.